Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Aleš Nevrla má moji důvěru

nevrla matyášekČas, který je dán každé generaci je krátký na to, aby na ten svůj pohlédla s větším nadhledem, než je jí umožněno. Proto je dobré pohlédnout trochu do minulosti, abychom se mohli vypořádat s přítomností a správně se rozhodnout pro budoucnost. Před dvěma lety se objevil fenomén, který přinesl velkou naději. Společně jsme odhodili iluze a šli do voleb s daleko větší odvahou, nadějí a razancí než v předchozích volbách. Tváří v tvář současnému stavu může řada z nás říci, že se vlastně nic nezměnilo. Na místě je otázka, zda tomu tak skutečně je. Dnešní situace není jistě procházka růžovou zahradou. Pravdou však je, že řada případů se dala do pohybu. Každý, kdo dnes vidí problémy naší republiky a má vůli s tím něco poctivě dělat může dospět k názoru, že je třeba pokračovat.

Volby jsou naše velká šance. I v těch letošních můžeme pokračovat ve změnách, které přinesly minulé parlamentní i komunální volby. Letos nás čekají, pokud k tomu budeme mít odvahu, změny na úrovni kraje. A navíc, jako v dalších 26 volebních obvodech můžeme přispět i ke změnám v Senátu. Vím, o čem píši, neboť jsem již dva roky členem zastupitelstva města Prostějova. Se svými kolegy bereme vážně a odpovědně naši úlohu kontroly návrhů připravených v dílně současné koalice. Vyjadřujeme se otevřeně ke všemu, co není v souladu se zájmy Vás, našich spoluobčanů. Za tuto dobu jsme podali řadu vlastních návrhů, které vyjadřují naši snahu o změnu. Jsme v Prostějově aktivní, ale konstruktivní opozicí. Pracujeme v činorodém týmu a nebráníme se diskusi i s kolegy z ostatních stran, kteří k tomu mají vůli. Dnes můžeme nejen říci, že jsme v Prostějově změnu přinesli, ale můžeme to na řadě příkladů našich návrhů i prokázat.

V nadcházejících volbách proto navrhujeme jako našeho a jak věříme i Vašeho kandidáta do Senátu MUDr. Aleše Nevrlu. Po dva roky jsme s Alešem navzájem kolegy v Klubu zastupitelů za TOP09 v Prostějově. Společně usilujeme o změnu politiky v našem městě. Znamená to, že za ty dva roky získal řadu zkušeností. Známe zde bolavá místa, kde se zasazujeme o nápravu. Jsme přesvědčeni, že tyto cíle jsou důležité i v celostátním rozměru. Chceme zajistit podmínky pro rozvoj mladé generace, péči o prostředí, v němž žijeme, péči o starší spoluobčany, změny ve zdravotním systému a další. Takové ideje se nemíjejí s konzervativním přístupem k životu. Naopak. Pokud je při správě společných věcí prioritou solidarita, férovost, rovné příležitosti a, jak se říká, transparentnost, může se v tomto duchu společnost stále rozvíjet. Ať již na úrovni celého státu, nebo v obcích a městech, které jej tvoří.

Jsem přesvědčený, že Aleš přinese tyto hodnoty jako náš zástupce do své práce v Senátu. Moje přesvědčení pramení ze dvou let naší spolupráce v zastupitelstvu. To se však může stát pouze když dostane příležitost dokázat, že to skutečně  myslí vážně. Moji důvěru si jednoznačně získal!

Aleš Matyášek