Slogan

 • TOP09 Prostějov na Facebooku
 • RSS kanál TOP09 Prostějov

Regionální výbor

Regionální sněm 2015

Regionální sněm TOP 09 Prostějov se uskutečnil 16. 3. 2015 v Prostějově v Penzionu Alberta.

Na programu byla zejména volba předsedy, místopředsedů a deseti členů regionálního výboru na další období, ale také volba delegátů na Krajský sněm, který se uskuteční 5. 9. 2015.

Složení regionálního výboru:

 • Ing. Miloš Rubeš - předseda
 • Ing. Tomáš Chalánek - místopředseda
 • Ing. Aleš Matyášek - místopředseda
 • p. Otakar Svoboda - člen
 • p. Pavel Němec - člen
 • Mgr. Eva Šrotová - člen
 • Bc. Daniel Kolář - člen
 • p. Jaromír Tobola - člen
 • Ing. Michal Drozd - člen
 • pí. Marie Janková - člen
 • pí. Iveta Černá - člen
 • Ing. Roman Luczka - člen
 • p. Břetislav Večerka - člen

Delegáty na zářijový krajský sněm byli zvoleni: Tomáš Chalánek, Miloš Rubeš, Roman Luczka, Jitka Chalánková, Zdeněk Dokládal, Aleš Matyášek, Otakar Svoboda, Marie Janková a Michal Drozd.

V diskuzi pak Ing. Miloš Rubeš přednesl zprávu o činnosti regionální organizace za minulé období a upozornil na blížící se krajské volby, které proběhnou v roce 2016. Ing. Tomáš Chalánek zhodnotil situaci v kraji a pozval na červnovou ideovou konferenci TOP 09 na téma konzervativních hodnot. MUDr. Chalánková informovala o činnosti poslaneckého klubu TOP 09 v parlamentu, zdůraznila, že je třeba obnovit činnost expertních komisí v kraji a za problematické označila zrušení důchodové reformy bez jakékoliv náhrady.

Zápis z regionálního sněmu zde >>

Olomoucký regionální sněm TOP 09 zvolil nový výbor

Olomouc - Nového předsedu a členy výboru si v uplynulých dnech v Olomouci zvolily více než čtyři desítky delegátů regionálního sněmu olomoucké organizace TOP 09. Předsedou regionální organizace Olomouc byl zvolen vysokoškolský pedagog a městský radní Aleš Jakubec, delegáti pak v hlasování vybrali i dva místopředsedy - 1. náměstka olomouckého primátora Ivo Vlacha a podnikatele Miloslava Strýčka.

"Chtěl bych všem poděkovat za důvěru, která mě velmi těší. Vážím si dosavadní skvělé spolupráce s Ivo Vlachem, která bude i nadále pokračovat," uvedl nově zvolený předseda. Dalšími dva členové regionálního výboru vzešli ze zástupců místních organizací ve Šternberku a Uničově - stali se jimi David Střítezský a Jiří Malina. Zbývajících deset členů výboru zastupuje olomouckou místní organizaci - Miroslav Grass, Jaroslav Mihál, Jana Moudrá, Isabela Pospíšilová, Vladimír Procházka, Petr Šafránek, Zdeněk Šebestík, Karel Šimša, Radek Vinkler a Jan Zapletal. Delegáti sněmu mimo jiné přijali usnesení odsuzují účast KSČM, vyznávající zločinnou komunistickou ideologii, ve vedení Olomouckého kraje, kde má vliv mimo jiné na řízení rezortu školství. Zástupci v krajském a výkonném výboru pak byli pověřeni, aby o tomto usnesení informovali a vyzvali tak krajské a centrální orgány TOP 09 k jednoznačnému vymezení.

Má TOP09 důvod k plesání? Ples v Olomouci se vydařil.

Ples krajské organizace TOP09 v Olomouci se konal 2.2.2013 v hotelu Flora v Olomouci. Všichni se dobře bavili a shodli se na tom, že určitě je důvod k oslavám. Podívejte se na odpovědi hostů na otázku, jestli má TOP 09 v Olomouckém kraji důvod k oslavám:

Poslankyně Jitka Chalánková:  "Určitě! myslím si, že momentálně máme upřímnou radost jak z toho, co jsme dokázali, ale mám pocit že i z toho, co očekáváme, že ještě bude před námi."

Poslanec Bořivoj Šarapatka: "Samozřejmě by bylo lepší, kdyby náš kandidát byl prezidentem, ale ještě před volbami jsme neočekávali asi ani takový výsledek, takže já to beru jako úspěch."

Europoslanec Jan Březina: "Shodou okolností jsme s kolegy v Evropském parlamentu tuto věc probírali a já si myslím, že těch pětačtyřicet procent lidí, kteří hlasovali pro toho druhého, který bohužel nezvítězil, tak je úspěch v této společnosti."

 

Regionální výbor TOP 09 Prostějov

Regionálním předsedou byl zvolen Ing. Miloš Rubeš.

Zvoleni byli taktéž dva místopředsedové, a to místopředsedkyně Ing. Zuzana Ochmanová a místopředseda Ing. Tomáš Chalánek. Dále bylo zvoleno deset členů výboru, tři členové revizní komise a proběhla i volba delegátů na krajský sněm, který se bude konat 10. září 2011 v Olomouci.

 

Výbor regionální organizace Prostějov

Funkce Jméno
Předseda Ing. Miloš Rubeš
Místopředsedkyně Ing. Zuzana Ochmanová
Místopředseda Ing. Tomáš Chalánek
Členka výboru Iveta Černá
Člen výboru MUDr. Zdeněk Dokládal
Člen výboru Mgr. Miroslav Horák
Člen výboru Bc. Pavel Němec
Členka výboru Marie Janková
Člen výboru Ing. Roman Luczka
Člen výboru Ing. Aleš Matyášek
Člen výboru Ing. Petr Růčka
Člen výboru Jaromír Tobola
Člen výboru Břetislav Večerka

 

Revizní komise Regionální organizace Prostějov

Funkce Jméno
Předseda Ing. Zdeněk Šmíd
Členka komise Mgr. Bc. Eva Šrotová
Členka komise Daniela Tobolová