Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Rok na radnici

Vážení členové a příznivci,

dnes je tomu právě rok, co byla TOP09 prostřednictvím šesti svých zvolených kandidátů uvedena do Zastupitelstva města Prostějova. V následujících dnech bychom chtěli na těchto stránkách stručně zhodnotit naši činnost v nejvyšším orgánu města Prostějova.

 

Zvolení zastupitelé ustavili 1. listopadu 2010 svůj Klub zastupitelů za TOP09. I další naši členové a příznivci, kteří byli na naší kandidátce se účastní činosti na Radnici skrze členství ve výborech a komisích. Své zástupce jsme delegovali do všech ustavených výborů a komisí. Ve všech z nich, kromě komise Informačních technologií, kam námi navržený zástupce nebyl z neznámých důvodů jmenován, se naši zástupci účastní práce. I odtud vám chceme přinést stručné informace o našich aktivitách.

V uplynulém roce jsme prakticky na každém jednání Zastupitelstva města Prostějova předkládali kromě běžných diskusních příspěvků i zcela zásadní návrhy ve formě písemně zpracovaných návrhů usnesení k závažným záležitostem. Rovněž jsme, tuším dvakrát, předložili návrhy na rozšíření navrženého programu jednání zastupitelstva o body, které měly otevřít otázky spojené s osudem prostějovského Kulturního a Společenského Centra. Přístupem řady zastupitelů však program o tyto body rozšířen nikdy nebyl. Dnešní situace kolem KaSC je taková i díky těmto obstrukcím. V našem hodnocení se dotkneme i této velmi zásadní otázky.I nadále budeme v zastupitelstvu usilovat o to, aby bylo nesmyslné demolici funkčního a fungujícího objektu zabráněno.

Závěrem chci poděkovat všem Vám, kteří jste nás v prvním roce naší činnosti v orgánech města Prostějova podporovali a fandili nám. Jistě jsme všechno nedělali ideálně, ale i z našich chyb se chceme poučit a budeme Vám vděčni, když nás na ně také upozorníte. Ještě jednou Díky! A.M.