Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Ing. Aleš Matyášek

Ing. Aleš MatyášekMé jméno je Aleš Matyášek. Je mi 52 let a jsem rodilým Prostějovákem. Poslední 4 roky jsem měl možnost zblízka poznat práci v zastupitelstvu našeho města.

Původním vzděláním jsem matematik, avšak běh života mě přiměl studovat i jiné obory. A tak jsem též absolvoval magisterské studium na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT a v současnosti si rozšiřuji obzory v oboru teologie na CMTF Univerzity Palackého v Olomouci. Po vojně jsem krátce vedl středisko plavecké výuky a v letech 1987 až 1995 jsem pracoval na vývoji informačních systémů v Obchodních sladovnách. Před rokem jsem opustil po 17 letech pozici ředitele v menší zahraniční developerské společnosti. Nyní pracuji ve společnosti vlastní. Kromě toho se ve zbývajícím čase věnuji trenérské práci v plaveckém oddíle.

S manželkou Ivanou máme dvě dcery. I když se na počátku zmiňuji o svých dosavadních profesích, vím, že největším mým bohatstvím je právě moje rodina. Je mým zázemím a oporou, radostí a školou opravdového života. Je to opravdu to nejcennější, co na tomto světě mám.

V roce 2009 jsem vstoupil do tehdy se rodící TOP09. V následujícím roce jsme spolu s dalšími kolegy obsadili díky voličům 6 křesel v zastupitelstvu. Ač v opozici, pracovali jsme naplno, což dokládá řada našich návrhů k projednávaným věcem. Dá se říci, že jsme pronikli pod pokličku místní politiky. Nabyté zkušenosti mohu zúročit při práci na její změně. Záleží ale také na Vás!