Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

PhDr. Václav Kolář

PhDr. Václav KolářJmenuji se Václav Kolář. Po středoškolských studiích jsem vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Zde jsem také poznal svou budoucí manželku, prostějovskou rodačku. Po několika kratších epizodách jsem zakotvil na Střední průmyslové škole oděvní v Prostějově na dlouhých devatenáct let. Po sametové revoluci jsem přešel na Gymnázium Jiřího Wolkera a věnoval se v Občanském fóru komunální politice. Po zániku OF jsem kandidoval na kandidátce ODA a v dalších sdruženích vždy jako nezávislý kandidát. Od roku 1994 jsem byl ředitelem Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova až do odchodu do důchodu.

Politicky jsem zastával vždy pozici pravého středu a snažil se vystupovat tak, aby podstatné hodnoty svobody, demokracie a humanity nebyly opomenuty. Akcent na tyto hodnoty vnímám v TOP 09 a za tuto stranu opětovně kandiduje.

Manželka Jaroslava učila na Gymnáziu Jiřího Wolkera, naposledy ve funkci zástupkyně ředitele, nyní je v důchodu. Máme dvě dospělé děti. Dcera Jana je odbornou asistentkou na katedře bohemistiky na Filozofické fakultě v Olomouci. Syn Ondřej je evangelickým farářem v Praze-Kobylisích.

Vždy jsem zastával důležité hodnoty, jakými je slušnost v mezilidských vztazích, úcta k lidem a k nezpochybnitelným hodnotám, které je třeba chránit v tomto rozkolísaném světě. Věřím, že sestava na kandidátce TOP 09 a nezávislí Prostějované má sílu tyto hodnotay prosazovat i v politice.