Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

MUDr. Aleš Nevrla

MUDr. Aleš NevrlaJmenuji se Aleš Nevrla. Narodil jsem se v roce 1955 v lékařské rodině. Otec byl primářem gynekologicko-porodnického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Vystudoval jsem Lékařskou fakultu Palackého university v Olomouci a po promoci v roce 1981 a absolvování vojenské služby jsem nastoupil jako lékař na ženské oddělení Nemocnice Prostějov, kde s přestávkami pracuji dodnes. V letech 1987 - 1991 jsem působil jako zdravotnický expert v Libyi. Po návratu do Prostějova jsem se věnoval miniinvazivní chirurgii. Tehdy se do okresní nemocnice podařilo zavést laparoskopickou operativu, která tolik nezatěžuje pacienta a usnadňuje rekonvalescenci . V roce 1995 jsem přijal nabídku na post přednosty ženského oddělení ve Zlíně. A v roce 1999 jsem se stal primářem gynekologicko – porodnického oddělení nemocnice v Kroměříži. V roce 2001 jsem se definitivně vrátil do Prostějova, kde na pozici primáře pracuji dosud.

Permanentní stres operačního oboru vyvažuji svými zálibami. Věnuji se především literatuře - hlavně literatuře faktu, rád navštěvuji divadelní představení a koncerty. Ve volném čase rovněž sportuji. Mám rád cyklistiku, tenis a střelbu a srdeční záležitostí je pro mě potápění. K tomuto sportu jsem přivedl oba své syny.

V komunální politice jsem pracoval 4 roky. V případě znovuzvolení se chci věnovat problematice, která souvisí s moji profesi - sociální a zdravotní, především oblasti péče o seniory. Jako výzvu vidím obnovení areálu kláštera Milosrdných bratří a jeho navrácení původnímu poslání formou péče o pacienty a potřebné.