Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

PhDr. Maria Řičánková

PhDr. Maria ŘičánkováJmenuji se Maria Řičánková. Prostějov je moje rodné město. Narodila jsem se zde, prožila krásné dětství a vystudovala SVVŠ. Potom jsem se na pár let ocitla v Brně, kde jsem získávala vysokoškolské vědomosti z oboru sociologie a ekonomie.

S tímto vzděláním, navíc v roce 1974 a pro tu dobu naprosto nevhodným kádrovým profilem naší rodiny, nebyla šance najít v oboru sociologie uplatnění v prostějovských firmách. A tak jsem 20 let denně dojížděla do Přerova do Přerovských strojíren. Těžký průmysl se mi stal útočištěm a určitě zdrojem mnohých zkušeností, jak pracovních, tak osobních.

Jakmile to bylo po roce 1989 možné, vrátila jsem se zase do Prostějova. A přivedla sem jako jednatelka úspěšnou německou poradenskou firmu. V roce 2003 jsem se rozhodla „postavit na vlastní nohy“ a vyzkoušet si, co to je podnikat „za své“, postarat se sama o sebe i o své zaměstnance. Mám vlastní poradenskou a vzdělávací firmu, Studio CTC s .r.o. Díky tomu jsem neustále v kontaktu s podniky i různými institucemi. To mi dává možnost být držet krok s aktuální situací v našem průmyslu i správě, vnímat současné problémy, diskutovat s manažery, podnikateli, řadovými zaměstnanci, pracovníky státní správy i samosprávy. Mohu porovnávat, hledat se svými klienty optimální řešení, nabízet jim podporu, své znalosti a dlouholeté zkušenosti. A určitě i zpětně získávat, stále se učit.

Proč kandiduji v těchto komunálních volbách? Chci nabídnout to co znám a umím, přispět ke společnému dílu v našem městě. Protože mám Prostějov ráda!