Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Ing. Markéta Novotná

Ing. Markéta Novotná

Jmenuji se Markéta Novotná, narodila jsem se v roce 1986 v Prostějově. Zde jsem také vystudovala Cyrilometodějské gymnázium a nastoupila na VŠE v Praze. Obor Mezinárodní obchod mě nakonec tolik nezaujal, ale vedlejší specializace Komerční komunikace mi přirostla k srdci zvláště v době, kdy jsem mohla jako dobrovolník pomáhat v propagaci aktivit Salesiánské asociace Dona Boska, která vysílá mladé lidi do rozvojových zemí. Já jsem odvahu vycestovat nenašla, ale vrátila jsem se do Prostějova, kde jsem se zapojila do činnosti. Jednak jako trenérka plavání v TJ Prostějov, kde vedu tým třiceti plavců od deseti do třinácti let a také v aktivitách za zachování společenského sálu v centru města.

Politika mě přivádí k úžasu. První "úžas" přichází vždycky na jednáních zastupitelstva, která poslední tři roky trávím na galerii a sleduji, jak se v Prostějově rozhoduje o osudu města. Mnohdy se plýtvá s penězi, které jsou jinde potřeba nebo se zvláštně jedná s občany, kteří vystoupí v diskuzi. Nelíbí se mi to.

Druhý úžas přišel po přečtení životopisů ostatních kandidátů na kandidátce TOP 09 a nezávislí Prostějované a po seznámení se s nimi. Jsou zde lidé, kteří mohou Prostějovu mnoho nabídnout, jsou zde odborníci i lidé se zdravým pohledem na svět. Jsem ráda, že mohu být součástí této kandidátky a pevně věřím, že budeme moci realizovat náš volební program.