Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

MUDr. Jitka Chalánková

MUDr. Stanislav SpurnýJmenuji se Jitka Chalánková. Narodila jsem se 23. 3. 1957 v Bruntále v rodině lékaře a dětství jsem prožila v Náměšti na Hané.

Absolvovala jsem Gymnázium v Olomouci – Hejčíně. I přes skutečnost, že jsem střední školu studovala v letech tuhé normalizace sedmdesátých let, domnívám se, že možnost otevřeného diskutování o nejrůznějších problémech společnosti zde byla značná. Zde se dá vystopovat počátek mého zájmu o politiku.

V roce 1982 jsem promovala na Lékařské fakultě Univerzity Palackého – obor všeobecné lékařství. Pracovala jsem jako dětská lékařka v Prostějově. Jsem společnicí nestátního zdravotnického zařízení ProMedica s.r.o., které se zabývá lékařskou diagnostikou.

Jsem vdaná a mám čtyři děti, které se s manželem Tomášem snažíme vést tak, aby se z toho jednou mnozí radovali. Volný čas věnuji lyžování, plavání, cyklistice nebo četbě.

V letech 2004 až 2008 jsem působila jako náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje (za KDU-ČSL) pro oblast sociálních věcí, životního prostředí a rozvoje venkova. Od roku 2012 jsem členkou Zastupitelstva Olomouckého kraje a od roku 2010 poslankyní Parlamentu České republiky za TOP 09. Právě práce poslankyně mne nutí zůstávat v úzkém spojení s lidmi prostřednictvím komunální politiky. Prostřednictvím občanů mohu poznávat jejich problémy a snažit se je řešit pomocí návrhů v Parlamentu.