Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Dobrá zpráva: tržnice zůstane na svém místě

V poslední době připomínaly zprávy, které se týkaly umístění tržnice spíše bloudění v mlze než jasné úvahy nad funkcí, smyslem a samozřejmě umístěním této instituce ve městě jako je Prostějov. Poslednímu návrhu Rady města Prostějova, kterým doporučuje Zastupitelstvu, aby se pozemky nynější polohy tržnice využily pro umístění tržnice i v budoucnosti, se dá jedině zatleskat. A to hned z několika důvodů:

  1. Končí (snad) dlouhé handrkování a vymýšlení kam s ní.
  2. Bude tak vyhověno petici našich občanů, která bojovala za umístění tržnice tam, kde je.
  3. Našemu městu to dává velkou šanci vymyslet a vyprojektovat skutečně multifunkční a moderní prostor, jehož součástí bude znovuzrozený fenomén městské tržnice.

Doufejme, že se bude budovat a rozvíjet v důstojném tvaru, jaký si tento prostor bezesporu zaslouží. Tržnice při moudrém a tvořivém přístupu přispěje k tolik potřebnému oživení centra našeho města. Je to velká šance pro nás pro všechny, jak součanou mrtvou můru nahradit něčím hezkým, funkčním a třeba i originálním vlastním řešením. Věříme, že se můžeme těšit na hodnotné návrhy a diskusi k nim. Základní kámen je, i díky vám, občanům našeho města, doufejme již pevně položen.