Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Aleš Nevrla: Nechci slibovat vzdušné zámky

Prostějovsko – O místo zástupce regionu v horní komoře českého parlamentu se v nadcházejících senátních volbách uchází i známý prostějovský lékař Aleš Nevrla. Proč se rozhodl kandidovat? Jak by chtěl z pozice senátora pomoci řešit problémy regionu? Na tyto a další otázky naleznete odpověď v krátkém rozhovoru

Proč jste se jako uznávaný lékař rozhodl kandidovat do Senátu na Prostějovsku?

Předcházela tomu zralá úvaha, dlouhá léta se s plnou odpovědností věnuji svým pacientkám a tuto odpovědnost chci přenést i do výkonu funkce senátora, pokud od občanů dostanu ve volbách důvěru.

Co je podle Vašeho názoru nejdůležitější v programu TOP 09 a Starostů, za které kandidujete?

Jsou to především ekonomická témata. Úsporná opatření jsou nezbytná, bez nich se nemůžeme odrazit ode dna. Stejně důležité jsou všechny kroky, které povedou k odpovědnému a transparentnímu nakládání s veřejnými penězi. Nejen stát, ale kraje, obce a další veřejné instituce se musejí začít chovat jako správný hospodář.

 

Jaký je největší problém obvodu ve kterém kandidujete?

Senátní obvod 62 zahrnuje celý bývalý okres Prostějov a západní část okresu Přerov. Každá z oblastí má své specifické problémy – v Prostějově a okolí je velmi těžká situace se zaměstnaností, obyvatele na Přerovsku, například v Troubkách, trápí dlouhodobá nečinnost při budování protipovodňových opatření.

Jak byste chtěl z pozice senátora tento problém řešit?

Nerad bych občanům sliboval vzdušné zámky, mám rád konkrétní výsledky a dobře si uvědomuji, jaké pravomoci má senátor a jakou roli má v našem politickém systému Senát jako celek. Pokud ve volbách uspěju, ze své pozice budu iniciovat jednání na komunální i celostátní úrovni, která by zmíněné problémy mohla pomoci vyřešit. Rád bych se samozřejmě věnoval i problematice zdravotnictví, ke které mám celoživotně díky své profesi nejblíž.

Považujete protikorupční opatření u nás za dostatečná?

Korupce je systémová věc, ale začíná a končí u jednotlivce. Události poslední doby ukazují, že věci začínají nabírat jiný spád. Budu rád, když se přestanou korupční kauzy „zametat“ pod koberec a začne se s jejich důsledným prošetřováním, tak jako se to stalo u případu bývalého hejtmana Ratha z ČSSD. Za sebe mohu říci, že budu podporovat veškeré návrhy, které povedou k transparentní politice bez korupce.

Chcete se nějak vymezovat vůči ostatním kandidujícím osobnostem?

Jsem příznivcem korektní a slušně vedené kampaně. Lidé jsou schopni si udělat obrázek na základě vlastního úsudku. O přízeň voličů se ucházím jako nezávislý kandidát, jsem prostějovským patriotem, v regionu žiji, pracuji a trávím většinu volného času. Záleží mi na jeho rozvoji. Zvolením do Senátu si rozhodně nechci plnit osobní ambice. Po letech praxe ve zdravotnictví nabízím svoje zkušenosti a rozvahu při tvorbě českých zákonů. Ani jako senátor nepřestanu vykonávat svou lékařskou praxi. (pv)